Hvem er vi?

Our Fish arbejder for at stoppe overfiskning og udsmid. Vi opfordrer alle EU-regeringer til at sikre gennemsigtig og bæredygtig forvaltning af Europas fiskebestande. Our Fish samarbejder med organisationer og enkeltpersoner i hele Europa for at levere et klart og tydeligt politisk budskab: Overfiskning skal stoppes, og løsninger iværksættes, sådan at fiskeriet i Europas havområder drives på en måde, der sikrer bæredygtige fiskebestande nu og i fremtiden.

Rebecca Hubbard, Program Director, Our Fish
Rebecca Hubbard
Direktør for Our Fish

rebecca@our.fish

Dave Walsh
Kommunikations Rådgiver

dave@our.fish

Sharon Becker
Frederieke Vlek
Kampagnekoordinator for Nederlandene

frederieke@our.fish

Katja Hockun
Kampagnekoordinator for Tyskland

katja@our.fish

Mike Walker, Fishlove
Mike Walker
Konsulent

mike@our.fish

Berit Asmussen
Berit Asmussen
Kampagnekoordinator i Danmark

berit@our.fish

Christina Koll
Christina Koll
Kommunikationsrådgiver

christina@our.fish

 
 

Hvordan arbejder vi?